top of page

Grupo CBAPS

Público·521 membros

[[Živý přenos]] Slavia Praha - Sparta Praha Živé vysílání ONLINE (Pohár České pošty) 28. února 2024


Derby v první sezoně, rozhodcovský unikát. Čtvrtfinále v Edenu odřídí Rouček


LINK=►►📲👉 Slavia - Sparta Živé Online


LINK=►►📲👉 Slavia - Sparta Živé OnlineVzhledem k stále častější chvále, kterou v posledních měsících slýchal na ligových stadionech, ta volba na první dobrou nepřekvapí. Přesto zaujme, že Karlu Roučkovi, sudímu pro středeční pohárové derby v Edenu, je teprve sedmadvacet let.


Jde o evropský unikát, protože vysportovaný mládenec píská ligu teprve od léta. A přece dostal na povel ten největší zápas v Česku, byť ne v lize, ale ve čtvrtfinále národního poháru.


Slavia – Sparta

ve středu od 18:00 ONLINE


„Jsem strašně šťastný za šanci, kterou jsem dostal na podzim,“ vykládal v rozhovoru pro iDNES Premium před startem jarní části. Ovšem o derby rodáka ze severočeské Krupky přemýšlet nenapadlo.


„Snažím se dělat maximum, ale musíme si říct, že velké zápasy jsou o něčem úplně jiném. Neříkám, že bych z nich měl strach, ale respekt ano. A myslím, že rozhodčí, co ligu pískají déle, mají ještě jinou kvalitu než já.“

Rouček má za sebou v roli hlavního rozhodčího teprve třináct ligových zápasů. Slavii pískal na podzim na Bohemians (2:0) i na Baníku (3:2), Spartu zkraje jara v Karviné (3:0).


V domácím poháru se oba nejslavnější české kluby potkávají pravidelně, čtvrtý ročník za sebou a popáté z posledních šesti. Loni ve finále na Letné se radovala Slavia (2:0), předloni ve čtvrtfinále v Edenu pro změnu Spartu (2:0) a pak už dvakrát za sebou 3:0 pro Slavii. V semifinále v květnu 2021 na Spartě, když dva gól dal současný sparťanský útočník Jan Kuchta. O dva roky dřív rovněž v semifinále tentokrát v Edenu, dva góly dal Souček v prvním poločase.


Prvním ze dvou derby toho týdne. Hraje se o semifinále domácího poháru. V druhém v neděli na Letné o to, jestli se Slavií podaří snížit čtyřbodové manko v ligové tabulce.


V derby bude každé zaváhání mnohem viditelnější. Proto komise doufá, že mladý sudí obstojí podobně jako loni na jaře o dva roky starší Dalibor Černý.


Tomu tehdejší šéf rozhodčích Radek Příhoda svěřil dokonce tři derby v řadě a on všechny zvládl s přehledem. Vypjatá utkání o titul i ve finále poháru se obešla bez excesů. Na startu aktuální sezony se však i Černý potýkal s mírným poklesem formy; největšího přešlapu se dopustil v srpnu v utkání Hradce Králové s Českými Budějovicemi (5:1), kdy nesmyslně trval na chybně nařízené penaltě navzdory intervenci VAR


V dosavadní ligové kariéře má průměr tří žlutých karet na zápas, což je spíš nižší číslo. Červenou táhl jen v prosinci v Ostravě, kde vyloučil domácího Tanka za nepochopitelný zkrat a oplácení v souboji se slávistou Douděrou. A taky za první půlrok v lize nařídil jedinou penaltu: pro Pardubice v říjnovém duelu s Olomoucí (1:1).


V sedmadvaceti letech patří stále mezi nejmladší borce na prvoligové listině. Rychle do ligy vylétl i kvůli odchodům starších sudích spjatých s érou Romana Berbra, bývalého místopředsedy asociace, jenž stojí kvůli svým kauzám před soudem.


finále radovala Slavia. Pohárové derby ukáže, zda se Sparta poučila


Právě loňské finále MOL Cupu totiž nabídlo jen těžko opakovatelnou podívanou na tribunách. Stadion na Letné, který je běžně domovem Sparty, se pro jedno odpoledne rozdělil na poloviny, z nichž jedna patřila slávistům a druhá právě příznivcům domácího celku. Oba tábory se navíc vytasily se skvělými chorey a dělaly vše pro skvělou atmosféru.


Fanoušci Slavie v jednu chvíli dokonce bouřlivě skandovali pokřik „My jsme tu doma.“


A na trávníku to tak skutečně vypadalo. Slavia dokázala soupeři vnutit hru, jakou chtěla, a od úvodu byla aktivnější a nebezpečnější. Na sparťanech byla znát nervozita, přesto měl jednu z nejlepších šancí první půle Karabec. Mířil ovšem nad.


A zatím ani poslední derby z letošního září nenastínilo, ke komu by se nyní mohlo přiklonit štěstí. V Edenu byla k vidění spíš válka než fotbal, a zápas měl pro domácí hodně paradoxní vyústění.


Slávisté vedli po Jurečkově gólu z 58. minuty a v nastavení druhé půle přidali druhou trefu. Ta ale po zkoumání na videu neplatila a hostující Lukáš Haraslín vyrovnal z penalty. Oba týmy se tak rozešly smírně 1:1 a v pohárovém čtvrtfinále si rozhodně mají co vracet.


Využije Slavia domácího prostředí, nebo se snad ukáže, že Brian Priske našel na sešívané recept? Zápas je na programu od 18 hodin.

Informações

Bem-vindo ao grupo! Você pode se conectar com outros membros...
bottom of page